Удар по авторитету! Вітренко не стримався – все сказав. Необхідно вжити додаткових законодавчих заходів

Без рубрики

Дозвіл на добудову газопроводу “Північний потік – 2” стане перемогою президента РФ Володимира Путіна й ударом по авторитету США в Східній Європі.

Таке послання передав американським конгресменам під час візиту до Вашингтона глава НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

Як зазначив Вітренко, це буде означати, “що цей проросійський наратив буде просуватися за рахунок Заходу”.

За його словами, в світі побачать, “що такі хлопці, як Путін, можуть впоратися з залякуванням Заходу”, і це спонукає використовувати таку ж тактику лідерів інших країн.

На думку Вітренка, шанс зупинити добудову “Північного потоку – 2” через санкції США все ще є, для цього необхідно вжити додаткових законодавчих заходів з нацбезпеки, які будуть проходити через обидві палати Конгресу.

Вітренко наголосив, що в разі добудови газопроводу гіршим сценарієм буде не тільки втрата Україною значної частини ВВП з 2024 року, а більш високий шанс для повномасштабної війни РФ проти країни.

Транзит російського газу через Україну в Європу служить стримувальним фактором, резюмував Вітренко.

Варто зазначити, що Канцлерка Німеччини Ангела Меркель особисто поїде до Вашингтона, щоб врегулювати суперечки з приводу реалізації проєкту “Північний потік-2”.Точна дата візиту ще не відома.

Видання пише, що візит може відбутися в липні або серпні. Меркель проведе переговори з президентом США Джо Байденом. Головною темою стане “Північний потік-2”. Це буде перший візит канцлерки після обрання американського лідера.

Handelsblatt пише, що чиновники в Німеччині вже запропонували кілька способів врегулювання суперечок, які ляжуть в основу переговорів між Байденом і Меркель. Такі заходи в тому числі торкнуться і України.

Джерело

Оцените статью
Добавить комментарий

X