Просто зараз! Це сталося – Тупицький в суді. Скандальна справа – у Зеленського дотиснуть, суддя не відвертиться!

Без рубрики

Так, засідання розпочалося о 10 годині, а Тупицький із захисниками прийшли до суду за певний час до його початку.

Це вже вдруге, коли Тупицький приходить до суду, кілька разів перед тим не відвідуючи засідання. Захист тоді обгрунтовував його неявку станом здоров’я, зокрема, Тупицькому нібито мали робити операцію на серці.

На попередньому засіданні, куди прийшов Тупицький, обвинувачення відмовилося від клопотання про запобіжний захід стосовно нього.

Так, стало відомо, що відстороненому голові Конституційного суду Олександру Тупицькому сьогодні знову не обрали запобіжний захід.

Наступне засідання Подільського райсуду Києва відбудеться 21 липня.

Обвинувачення наполягає, що у жовтні 2018 року в одному із кафе Києва Тупицький, який на той час обіймав посаду заступника голови Конституційного Суду України, підкупив свідка у кримінальному провадженні. Свідок мав відмовитися від показань або дати “потрібні” покази на користь колишнього голови Вищого господарського суду України, який перебував у статусі підозрюваного.

Окрім того, за даними ДБР, колишній голова КСУ у 2018 та 2019 роках надавав неправдиві покази у справі протиправного заволодіння майновими активами Зуївського енергомеханічного заводу, що у місті Зугресі Донецької області.

“Ексголова КСУ відповідатиме перед судом за: завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту (ч. 2 ст. 384 КК України); підкуп свідка з метою надання завідомо неправдивих показань (ст. 386 КК України). У разі доведення вини обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк до 5 років”, — повідомили в ДБР.

Окрім цього, стало відомо, що Олександр Тупицький, будучи суддею КСУ, тричі відвідував Крим у 2016 та 2017 роках, тобто після силового захоплення півострова Росією, йдеться в програмі журналістських розслідувань «Схеми» від 3 червня. Водночас сам Тупицький стверджує, що не відвідував окупований Крим.

За даними джерел «Схем» у прикордонній службі, Олександр Тупицький відвідував Крим після його окупації спершу у 2016 році: зокрема, 20 липня він перетнув український контрольний пункт в’їзду-виїзду «Чонгар» і залишив територію тим же шляхом майже через місяць, 28 серпня.

Вдруге Тупицький відвідав півострів у 2017-му: заїхав через КПВВ «Чонгар» 7 квітня і повернувся на материкову частину 9 квітня.

Згодом він відвідав Крим також 5 серпня 2017-го через «Чонгар» і залишив територію за два тижні – 22 серпня.

Водночас Олександр Тупицький у коментарі «Схемам» повідомив, що не їздив до півострова: «В Криму Російською Федерацією порушена кримінальна справа. Якби я відвідував, напевно, були б проблеми».

Оцените статью
Добавить комментарий

X